Windows 10 için İlk Büyük Güncelleme!

 

Windows 10 için İlk Büyük Güncelleme!

Şu anda 110 milyondan fazla bilgisayar Windows 10 kullanıyor. Bugün itibariyle bu cihazlar yeni güncellemeyi alacak. Yeni Windows 10 güncellemesi, Windows 10’un final versiyonu için hazırlanan çeşitli hata düzeltmeleri ile kullanıcı arayüzü değişikliklerini içeriyor.

Güncellemedeki Yeni Özellikler Neler?

Göze çarpan farklardan biri masaüstü uygulamaları için yeni bir renkli başlık çubuğunun gelmesi. Tüm uygulamalar artık Windows 10 için özel olarak tasarlanmış uygulamalar ile benzerlik gösterecek. Microsoft ayrıca genel menüleri için biraz daha büyük ve daha koyu yaparak işletim sisteminin tamamıyla uyumlu hale getirdi.

Bir başka büyük değişiklik ise Mesajlaşma ve Skype Video uygulamalarının Skype ile entegre edilmesi. Bu uygulamalar ile Skype’ın tam sürümünü indirmek zorunda kalmadan mesajlaşma, ses ve video görüşmeleri yapabiliyorsunuz.

Diğer küçük değişikliklerden biri de geliştirilmiş sistem simgeleri. Ayrıca Windows 10 kullanıcılarının artık harici depolama birimlerine uygulamaları yüklemelerine izin veriliyor.

Tüm bunların yanı sıra Microsoft Edge internet tarayıcı ve Cortana iyileştirmeleri de bu güncellemede yer alıyor. Sanal asistan Cortana Microsoft hesabı olmadan da çalışabilecek. Microsoft Edge ise artık yeni bir sekme önizleme özelliğinin yanı sıra yer imleri, ayarlar ve okuma listesini eşzamanlayabilecek.

Eğer Windows 10 kullanıcısı iseniz Windows 10 Güncellemesini Windows Update üzerinden yükleyebileceksiniz.