Sinemadan İlham Alınarak Hazırlanmış 10 Mekan!

Sinemadan ilham alınarak hazırlanmış bu mekanlara girince çıkmak istemeyebilirsiniz.Star Wars, Alien, Jurassic Park… Efsaneleşmiş yapıtların konsept olarak hayat bulduğu 10 restoranı keşfedin! Çoğu filmlerden ilham alınarak dizayn ve dekore edilen ve içlerine girdiğinizde adeta o yapıtın evrenindeymişsiniz hissi uyandıran 10 mekan!

Sinemadan ilham alınarak hazırlanmış 10 mekan:

Bubba Gump!
sia10m-1

Karidesleriyle meşhur, Forrest Gump temalı restoranı Bubba Gump, Amerika, Hong Kong, Londra ve Tokyo gibi dünya genelinde birçok ülkede hizmet veriyor!

Star Wars
sia10m-2
Bu sıradışı Star Wars serisi konseptli mekan, ilginç bir şekilde Indiana’daki bir Star Wars hayranının kendi özel mülkü!

Giger Bar
sia10m-3
Yapılmış en iyi konsept mekanlardan biri olan bu restoran, Alien serisinden ilham alıyor. İsviçre Gruyères’te bulunan mekan, yemek servisinin yanı sıra H.R. Giger’ın işlerinin onore edildiği bir müze görevini de görüyor.

Jekyll and Hyde Club
sia10m-4
Dr. Jekyll ve Bay Hyde filmi ve kitabından esinlenen Jekyll and Hyde Club, New York’ta bulunuyor. Mekan, içerisinde gizemli bir vakayı çözüyormuş hissine kapılacağınız, 19. yüzyıl dekorlaruna sahip yerel bir bar.

Faubourg St-Antoine
sia10m-5Tenten’in maceralarını okuyarak büyüyenlerdenseniz Brüksel’deki bu kafeye bayılacaksınız.

Hobbit Cafesia10m-6ABD’nin Houston eyaletindeki Hobbit Cafe, içeriye girenleri gerçek bir Orta Dünya sakini gibi hissettirecek türden!

Donny Dirk’s Zombie Densia10m-7Donny Dirk’s Zombie Den adlı bu mekan, Edgar Wright imzalı Zombilerin Şafağı’nın hayranlarından biri tarafından yaratılmış. Minneapolis eyaletinde yer alan barın en popüler sunumlarından biri Luncheoln isimli kokteylmiş.

The Way Stationsia10m-8The Way Station dünyanın en ünlü tematik barlarından biri. Brooklyn’de yer alan mekan Doctor Who’nun yanı sıra farklı konseptlere de hayat veriyor.

Lovecraft Barsia10m-9Korku hikayeleri hayranları için dizayn edilmiş, Polonya’da bulunan ve H.P. Lovecraft’a adanmış eşsiz bir bar.

Jurassic Restaurantsia10m-10Kaliforniya’daki bu renkli bar, Jurassic Park klasiğinden ilham alarak ziyaretçilerinin ve hayranlarının Jurassic Park atmosferini solumasını sağlıyor!