Kedilerde mantık aranmaz :)

Kedilerde mantık aranmaz…

Gelin bu meraklı 12 kedi fotoğrafını görmeden önce kediler hakkında kısaca bilgi edinelim.

İngilizce’de “cat”,  Fransızca’da “chat”,  Almanca’da “katze”,  İspanyolca’da “gato”,  İtalyanca’da “gatto”,  Japonca’da “neko” “kedi” için kullanılan kelimedir.

Memeliler arasında en uykucu hayvanlardan olan kediler, günün ortalama 16 saatini uyuyarak geçirir. Bu açıdan bakıldığında, yedi yaşındaki bir kedi hayatının sadece iki senesini uyanık geçirmektedir.

Asil bir kişiliğe sahip olan kediler aynı zamanda  mükemmel sezgilere de sahiptir. Meraklı davranışları ile hemen dikkat çekerler. Kedilerde mantık aranmaz:)

Kedilerin köprücük kemikleri olmadığından kafalarının sığabildiği her yerden geçebilirler.

Bir kediyi okşamanın kan basıncını düşürdüğü bilimsel olarak ispatlanmıştır. Kediler karanlıkta insanlardan 6 kat daha iyi görürler. Son olarak kediler 185 derecelik bir görüş açısına sahiptirler.kedilerde mantik aranmaz1 kedilerde mantik aranmaz2 kedilerde mantik aranmaz3 kedilerde mantik aranmaz4 kedilerde mantik aranmaz5 kedilerde mantik aranmaz6 kedilerde mantik aranmaz7 kedilerde mantik aranmaz8 kedilerde mantik aranmaz9 kedilerde mantik aranmaz10 kedilerde mantik aranmaz11 kedilerde mantik aranmaz12