İstanbullu Gelin Dizisi Oyuncuları

istanbullu gelin
istanbullu gelin

İstanbullu gelin dizisinin oyuncuları kimdir?

İstanbullu gelin dizisinin başrollerini Özcan Deniz ve Aslı Enver paylaşıyor. Bursa’da güçlü ve köklü bir ailenin etrafında gelişen dillere destan bir aşk hikayesini anlatan  İstanbullu Gelin dizisi oyuncu kadrosu Sevilen oyunculardan oluşuyor. Faruk karakteri Özcan Deniz, Süreyya karakteri Aslı Enver, Fikret karakteri Salih Bademci, İpek karakteri Dilara Aksüyek … İşte oyuncuların biyografileri

Özcan DENİZ ve Aslı ENVER
Özcan DENİZ ve Aslı ENVER
İstanbullu gelin dizisinin oyuncuları kimdir?

Faruk – Özcan Deniz kimdir?

İstanbullu Gelin dizisinde Faruk karakterini canlandıran Özcan Deniz 19 Mayıs 1972 doğumludur. Ankara Elmadağ Yenidoğan Mahallesinde dünyaya gelmiştir. 1977 senesinde ailesinin Aydın’a yerleşmesi neticesinde çocukluk ve gençlik yıllarının büyük bir bölümünü Aydın’da geçirmiştir. 1992’de Yine Ağlattın Beni adlı albüm ile müzik piyasasındaki yerini almış ama asıl çıkışını 1993 senesinde Meleğim isimli albümü ile gerçekleştirmiştir. Özcan Deniz aslen Ağrı’lıdır.

Süreyya – Aslı Enver kimdir?

1984 yılında Londra’da doğan Oyuncu Aslı Enver, Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Kariyerine iki dakika rol aldığı sit-com ve Ayna adlı kısa filmle adım atmıştır.

Oyuncu Aslı Enver’in ekranlarda ilk dikkat çektiği proje Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan gençlik dizisi Kavak Yelleri olmuştur. Kavak Yelleri dizisi ile tanınan ve büyük bir hayran kitlesine ulaşan Aslı Enver bu dizide Mine karakteri ile ekrana gelmiştir.

Kavak Yelleri dizisinde Pelin Karahan, İbrahim Kendirci, Dağhan Külegeç gibi oyuncularla birlikte çalışan Aslı Enver, ses getiren bu dizi sayesinde kariyerinde önemli bir yükseliş yakalamıştır.

Aslı Enver dizilerin yanı sıra sinemada da başarılı bir oyunculuk sergilemiştir. Baş rollerini Burak Özçivit ve şarkıcı Murat Boz ile paylaştığı 2016 yapımı olan Kardeşim Benim adlı sinema filminde rol alan Aslı Enver bu dizide bir gazeteciyi canlandırmıştır.

Aslı Enver ve Murat Boz’un tanışmasına da vesile olan Kardeşim Benim filminden sonra ikili arkadaşlıklarını aşka taşımıştır. İstanbullu Gelin çekimleri başlarken Aslı Enver ile Murat Boz arasında ayrıldı.

Salih Bademci
Salih Bademci

Fikret – Salih Bademci kimdir?

Salih Bademci Bornova Anadolu Lisesi mezunudur. Elveda Rumeli adlı dizide rol alan oyuncu, Zeytin Tepesi adlı dizide Akın, Ulan İstanbul adlı dizide ise Ceyhun karakterini canlandırmıştır. 1984 doğumlu yakışıklı oyuncu Salih Bademci daha sonra Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizi’de hukuk fakültesi öğrenciyi oynamış 2015 yılının Star Tv’de yayınlanan yeni dizilerinden Kiralık Aşk’ta Sinan karakterini canlandırmaktadır. Salih Bademci İzmir doğumludur.

Dilara Aksüyek
Dilara Aksüyek
İpek – Dilara Aksüyek kimdir?

İstanbullu Gelin dizisinde Salih’in karısı rolündedir. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü mezunu oyuncu Dilara Aksüyek oyunculuk yaşantısına 2012 senesinde Evlerden Biri adlı dizide Filiz karakteri ile adım atmıştır. Daha sonra Merhamet dizisinde Şadiye, Kadim Dostum adlı dizide Deniz karakterini canlandıran Dilara Aksüyek 2015 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlanan Adı Mutluluk adlı dizide rol almaktadır. Dilara Aksüyek İzmir Karşıyaka’lıdır.

Güven Murat Akpınar
Güven Murat Akpınar

Osman – Güven Murat Akpınar kimdir?

Güven Murat Akpınar, 1988 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır. 2011 yılında rol aldığı Bizim Yenge dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşamış; Suskunlar dizisi ile tanınmaya başlamıştır.
İstanbul Sokakları, Boynu Bükükler, Urfalıyam Ezelden, Suskunlar ve Bizim Yenge dizilerinde rol almıştır. Star Tv’de yayınlanan; başrolü Özcan Deniz ve Aslı Enver’in paylaştığı İstanbullu Gelin dizisinin kadrosunda yer almakta ve Osman karakterini canlandırmaktadır.

Berkay Hardal
Berkay Hardal
Murat – Berkay Hardal kimdir?

Berkay Hardal, 1996 yılında İstanbul’da doğmuştur.
Ümit Çırak’tan oyunculuk eğitimi alan Berkay Hardal; Star Tv’de yayınlanan; başrolü Özcan Deniz ve Aslı Enver’in paylaştığı İstanbullu Gelin dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşamakta ve Murat karakterini canlandırmaktadır.

 

 

Fatih Koyunoğlu
Fatih Koyunoğlu
Akif – Fatih Koyunoğlu kimdir?

Fatih Koyunoğlu Ocak 1979 İstanbul doğumludur. 35 yaşında olan oyuncu oğlak burcudur. Fatih Koyunoğlu 1998 yılında Bahçelievler Belediye Tiyatrosunda Çanakkale Geçilmez Destanı ile tiyatroya başlamıştır. 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünden mezun olduktan sonra 2003-2007 yılları arasında Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda 2. caddenin mahkumu, Yaşamın Kıyısında Melih Cevdet, Kadınlarda Savaşı yitirdi, Klakson Borazanlar Bırtlar, Sezuan’ın iyi insanı, Teneke, Günün adamı adlı oyunlarda rol aldı. Ayrıca Şeytan ayrıntıda gizlidir, Geniş Zamanlar, Dağlar delisi, Aşk Kapıyı Çalınca gibi televizyon dizilerinin yanı sıra İki süper film birden ve plajda adlı sinema oyunlarında da rol aldı. Ayça Aykut Koyunoğlu ile evli olan Fatih Koyunoğlu birçok tiyatro film ve dizide rol aldı.

Fırat Tanış
Fırat Tanış
Adem Sezgin – Fırat Tanış kimdir?

Fırat Tanış kimdir, Fırat Tanış, 5 Mayıs 1975 tarihinde İstanbul, Kadıköy’de doğmuştur. Tam adı Nuri Fırat Tanış’dır. Gürcistan; Ahıska kökenli ve annesi babası terzi olan Fırat Tanış ailenin en küçük çocuğudur.Liseyi Mehmet Beyazıd Lisesi’nde okudu.Tiyatroya lise döneminde Mehmet Beyazıt Lisesi’nde başladı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.

Şehir Tiyatrosu’nda görev yaptığı 1998-2001 yılları arasında Başar Sabuncu, Mehmet Ulusoy, Kemal Kocatürk gibi yönetmenlerle çalıştı.

Köşe yazarlığı yaptığı ve 2012 yılından bu yana yazılarının yayınlandığı günlük sol gazetesinde halen köşesi devam etmektedir.

İlk bestesi ‘Yani’yi 15 yaşında iken yaptı. Müzik alanında başarılı besteleri bulunan Fırat Tanış, Levent Yüksel, Teoman, Gülay ve Emre Altuğ tarafından seslendirilen birçok şarkının da yazarıdır. Aynı zamanda Kadıköy BLOK’ta oyunculuk kursları veriyor. 2013-2014 eğitim yılında Nazım Hikmet Tiyatro Akademisinde oyunculuk dersleri veriyor.

2011 yılında yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan‘ın yaptığı “Bir Zamanlar Anadolu’da” sinema filminde Muhammet Uzuner, Taner Birsel, Yılmaz Erdoğan, Ahmet Mümtaz Taylan ile birlikte rol almıştır.

2012 yılında “Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam” adlı dizide Patrona Halil karakterini canlandırırken Türkan Şoray, Özcan Deniz, Tolga Karel, Hazım Körmükçü, Kerem Atabeyoğlu, Suat Sungur, Teoman Kumbaracıbaşı ile birlikte rol aldı.

2013 yılında “Sürgün İnek” adlı sinema filminde Hasan Kaçan, Şebnem Sönmez, Cezmi Baskın, Fırat Tanış, Vildan Atasever, Burak Satıbol birlikte oynadılar.

Fırat Tanış, 2014 yılında başrollerinde Uğur Polat, Kaan Yıldırım, Sevtap Özaltun, Erkan Kolçak Köstendil, Şebnem Bozoklu‘nun oynadığı “Ulan İstanbul” adlı dizide İsfendiyar Kapusuz karakterini oynadı.

2015 yılında yönetmenliğini İlker Ayrık‘ın yaptığı “Yapışık Kardeşler” sinema filminde İlker Ayrık, Hakan Bulut, Suzan Kardeş, Suat Sungur, Erdal Tosun, Ayberk Atilla, Fırat Tanış ve İvana Sert ile beraber oynadı.

2015 yılında vizyona girecek olan “Öğrenci İşleri” adlı sinema filminde Murat Akkoyunlu, Fırat Tanış, Yeliz Şar, Begüm Öner, Bülent Çolak ile birlikte rol aldı.

Fırat Tanış, Şarkıcı Gülay Sezer ile evlendi. Boşandı. Fırat Tanış, Kübra Tanış ile evlidir. 24 Temmuz 2014 tarihinde bir kız çocukları oldu.

Ödülleri:
2012 – 1.YEFA Ödülleri – En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Bir Zamanlar Anadolu’da)
2009 – 20.Ankara Film Festivali – En İyi Erkek Oyuncu (Dilber’in Sekiz Günü)
2008 – 3.Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali – En İyi Erkek Oyuncu (Dilber’in Sekiz Günü)
2008 – 29. İsmail Dümbüllü Ödülü – Testosteron
2003 – İskenderiye Film Festivali – En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Sır Çocukları )
2002 – 24. SİYAD Türk Sineması Ödülleri – Umut Veren Genç Oyuncu Ödülü (Sır Çocukları)
2002 – 14. Ankara Film Festivali – Umut Vadeden Yeni Erkek Oyuncu Ödülü (Sır Çocukları)
2002 – 39. Antalya Altın Portakal Film Festivali – En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Sır Çocukları)

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları:
Testosteron (oyun)
Hırçın Kız
Barış (oyun)
Woyzeck

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Öğrenci İşleri (Sinema Filmi)
2015 – Helak: Kayıp Köy (Konuk Oyuncu) (Sinema Filmi)
2015 – Yapışık Kardeşler (Mafya Babası) (Sinema Filmi)
2014 – Ulan İstanbul (İsfendiyar Kapusuz ) (TV Dizisi)
2014 – Guruldayan Kalpler (Sinema Filmi)
2013 – Sürgün İnek (Nihat) (Sinema Filmi)
2013 – Karınca Kapanı (Galip) (Sinema Filmi)
2012 – F Tipi Film (Sinema Filmi)
2012 – Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam (Patrona Halil) (TV Dizisi)
2011 – Devrimden Sonra (Ülkücü Genç) (Sinema Filmi)
2011 – Bir Zamanlar Anadolu’da (Zanlı Kenan) (Sinema Filmi)
2011 – Ay Büyürken Uyuyamam (Cafer) (Sinema Filmi)
2010 – Vay Arkadaş (Tik) (Sinema Filmi)
2009 – 2011 – Geniş Aile (Koyu Bilal) (TV Dizisi)
2008 – Dilber’in Sekiz Günü (Mehmet) (Sinema Filmi)
2007 – Zeynep’in Sekiz Günü (Sinema Filmi)
2007 – Menekşe ile Halil (Yusuf) (TV Dizisi)
2007 – Beyaz Melek (Musa) (Sinema Filmi)
2006 – Tramvay (Hamit) (Sinema Filmi)
2006 – Felek Ne Demek? (Muharrem) (TV Dizisi)
2005 – Ömer Seyfettin: Fon Sadristsyn Karısı ve Oğlu (Sadrettin) (TV Filmi)
2005 – Yolda / Rüzgar Geri Getirirse (Sinema Filmi)
2005 – Kin ve Gül (Kenan) (TV Filmi)
2005 – Ihlamurlar Altında (Nevzat) (TV Dizisi)
2005 – Aşka Sürgün (Resul Şahvar) (TV Dizisi)
2004 – Şeytan Ayrıntıda Gizlidir (Çiroz) (TV Dizisi)
2002 – Sır Çocukları (Velit) (Sinema Filmi)
2001 – Yeditepe İstanbul (Özberk) (TV Dizisi)
1995 – Radyo Madyo (TV Dizisi)

Hayal Koseoglu
Hayal Koseoglu
Zeynep GÜRSOY – Hayal Köseoğlu kimdir?

01.01.1992 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Güzelliği ile küçük yaşlarından itibaren birçok kişinin ilgisini çekmeyi başaran ve küçük yaşlarda oyunculuk hayatına atılmayı başaran genç ismin en büyük hayallerinden birisi de kuşkusuz ki oyunculuk hayatında başarılı bir şekilde ilerlemek ve bu anlamda profesyonel bir kariyere sahip olmaktı.

Hayal Köseoğlu, küçük yaşlarındaki müthiş güzelliği ile birlikte film yapımcıları tarafından keşfedildi ve dizi projelerinde yer alabilmesi için setlere, cast çekimlerine çağırılmaya başlandı. Köseoğlu, ailesinin de desteği ile birlikte kısa zaman içerisinde oyunculuk adına ilerleme kaydetmeye başladı. Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Drama – Oyunculuk Bölümü mezunudur.

Nergis ÇORAKÇI
Nergis ÇORAKÇI
Kıymet – Nergis Çorakçı kimdir?

Nergis Çorakçı, 1965 yılında Ankara’da doğmuştur.
Eğitimini İstanbul Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır.
Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu, Dostlar Tiyatrosu, Kent Oyuncuları, Devlet Tiyatrosu gibi birçok topulukta çalışan oyuncu, Yıldız Kenter’den oyunculuk eğitimi almıştır.
1988 yılında ise ilk oyunculuk deneyimini Kuşlu Çorap dizisi ile yaşamış; Emanet, Kötü Yol, Kapalıçarşı, İki Yabancı, Menekşe ile Halil, Yıldızların Altında gibi birçok projede yer almıştır.
Star Tv’de yayınlanan; başrolü Özcan Deniz ve Aslı Enver’in paylaştığı İstanbullu Gelin dizisinin kadrosunda yer almakta ve Kıymet karakterini canlandırmaktadır.

Neslihan Yeldan
Neslihan Yeldan
Senem – Neslihan Yeldan kimdir?

Neslihan Yeldan, 1969 yılında İstanbul’da doğmuştur.
Eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır.
Dormen Tiyatrosu ve Beşiktaş, Beşiktaş Kültür Merkezi ve Kent oyucuları topluluklarında görev yapmıştır.
1993 yılında rol aldığı Yaz Evi dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşadı ancak Bir Demet Tiyatro ile tanınmaya başlamıştır.
Kiraz Mevsimi, Kuzey Güney, Kavak Yelleri, Sahra, Yuvam Yıkılmasın, Arkadaşlar İyidir, Dişi Kuş rol aldığı dizilerdendir.
Star Tv’de yayınlanan; başrolü Özcan Deniz ve Aslı Enver’in paylaştığı İstanbullu Gelin dizisinin kadrosunda yer almakta ve Senem karakterini canlandırmaktadır.

Nilay ERDÖNMEZ
Nilay ERDÖNMEZ
Asiye – Nilay ERDÖNMEZ kimdir?

Nilay Erdönmez, 1986 yılında İstanbul’da doğmuştur.
Eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Tiyatro Ana Sanat Dalı’nda tamamlamıştır.
2012 yılında Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşamış, daha sonra Sevdaluk dizisinde rol almıştır.
Star Tv’de yayınlanan; başrolü Özcan Deniz ve Aslı Enver’in paylaştığı İstanbullu Gelin dizisinin kadrosunda yer almakta ve Asiye karakterini canlandırmaktadır.

Hira Koyuncuoğlu
Hira Koyuncuoğlu
Bade – Hira Koyuncuoğlu kimdir?

Hira Koyuncuoğlu, 1995 yılında Yalova’da doğmuştur. Eğitimini Kadir Has Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 2012 yılında Adını Feriha Koydum Emir’in Yolu dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşamış, ardından O Hayat Benim dizisinde Nehir karakterini canlandırmıştır. Star Tv’de yayınlanan;

başrolü Özcan Deniz ve Aslı Enver’in paylaştığı İstanbullu Gelin dizisinin kadrosunda yer almakta ve Bade karakterini canlandırmaktadır.

Neslihan Arslan
Neslihan Arslan
Dilara – Neslihan Arslan kimdir?

Neslihan Arslan, 1989 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır.Temiz Ev adlı oyunda rol alan Neslihan Arslan; 2011 yılında Sadri Alışık Tiyatro Ödüllerinde Efes Özel Ödülü’nü almıştır. Star Tv’de yayınlanan; başrolü Özcan Deniz ve Aslı Enver’in paylaştığı İstanbullu Gelin dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşamakta ve Dilara karakterini canlandırmaktadır.

 

Özge Borak
Özge Borak

Begüm – Özge Borak kimdir?

Özge Borak, 14 Şubat 1982 tarihinde, İstanbul’da dünyaya geldi. Sanat hayatına henüz 8 yaşındayken kazandığı Şehir Tiyatroları Çocuk Bölümü’nde başlayan Borak’ın babası, kendisi gibi tiyatrocu olan İstanbul Devlet Opera ve Balesi başkoreografı Selçuk Borak’tır. Kardeşi Selim Borak İDOB’un baş dansçılarındandır.
Borak genç yaşta başladığı tiyatrodan eğitim hayatı boyunca kopmadı ve de İstanbul Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Aralarında Nazım Hikmet’in unutulmaz eseri Memleketimden İnsan Manzaraları ve Turgut Özakman’ın uyarlaması Sarıpınar: 1914’ün de bulunduğu pek çok başarılı tiyatro eserinde rol aldıktan sonra 2003 yılında Kara Gün adlı yapımla sinema dünyasına adım attı.

Başarılı oyuncunun adını duyurduğu ilk yapım, 2003-2004 yılları arasında rol aldığı Sultan Makamı oldu. Bu diziyi 2005-2007 yılları arasında rol aldığı Ihlamurlar Altında ve 2007-2009 yılları arasında kadrosunda bulunduğu Eşref Saati takip etti. Başarılı oyuncunun rol aldığı son tv yapımı ise Küçük Kadınlar oldu.

Özge Borak, 2009 yılında ‘Eyvah Eyyvah’ filminde ve 2008 yılında ‘Eşref Saati’ dizisinde birlikte rol aldığı oyuncu Bülent Şakrak ile 2006 yılında evlendi. 25 Ekim 2010 tarihinde boşandılar.

Özge Borak, 2010 yılında, Hakan Algül’ün yönettiği ve Ata Demirer’in senaryosunu yazdığı Eyvah Eyvah adlı filmde canlandırdığı Müjgan karakteri ile sinemaseverlerin beğenisini kazandı; filmin popüleritesi sayesinde 2011 yılında devam filmi olan Eyvah Eyvah II vizyona girdi.

Özge Borak, 2006 yılında evlenmiş olduğu oyuncu Bülent Şakrak’dan 26 Ekim 2010 tarihinde boşandı.

Özge Borak , Ata Demirer ile 11 Kasım 2011 tarihinde nişanlanıp 22 Nisan 2012 tarihinde evlenmişlerdir. 13 Kasım 2014 tarihinde boşandılar.

Ödülleri :
16. Sadri Alışık Ödülleri “komedi ya da müzikal en iyi yardımcı oyuncu

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
2011 – Caberet : Joe Masteroff – İstanbul Şehir Tiyatrosu
2011 – Doğumgünü Partisi : Harold Pinter – İstanbul Şehir Tiyatrosu
2010 – Bakhalar : Euripides : İstanbul Şehir Tiyatrosu
2009 – Mecbur Adam : Dede KorkutRagıp Yavuz – İstanbul Şehir Tiyatrosu
2006 – Bağdat Hatun : Güngör Dilmen – İstanbul Şehir Tiyatrosu
2003 – Düğün Ya Da Davul : Haşmet Zeybek – İstanbul Şehir Tiyatrosu
2003 – Bir Gece Masalı (çocuk oyunu) : William ShakespeareNeşe Erçetin – İstanbul Şehir Tiyatrosu
2001 – Memleketimden İnsan Manzaraları : Nazım Hikmet – İstanbul Şehir Tiyatrosu
2001 – Sarıpınar 1914 : Turgut Özakman – İstanbul Şehir Tiyatrosu
1999 – Sabaha Az Kala : Neşe Erçetin – İstanbul Şehir Tiyatrosu
1998 – Atatürk Ve Çocuk (çocuk oyunu) : İstanbul Şehir Tiyatrosu

Filmleri :
2014 – Eyvah Eyvah 3
2013 – Bir Yastıkta
2012 – Leyla ile Mecnun (TV Dizisi)
2011 – Eyyvah Eyvah 2
2011 – Bir Günah Gibi
2010 – Eyyvah Eyvah
2009 – 2010 – Küçük Kadınlar
2008 – -2010 – Akasya Durağı
2007 – 2009 – Eşref Saati
2005 – Ömer Seyfettin: Fon Sadristsyn Karısı ve Oğlu
2005 – 2007 – Ihlamurlar Altında
2003 – 2004 – Sultan Makamı
2003 – Kara Gün

 

 

 

 

 

kaynak: kimdir, haber7, biyografi, dizibilgi