Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Hindistan cevizi yağının faydaları saymakla bitmiyor.  Cilt dostu, Kilo düşmanı ve daha neler neler …

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları:

1.Kilo vermeyi hızlandırır.hcy1
Hindistan cevizi yağı orta zincirli yağ asitleri (MCFA)’ni içerir. Trans yağlara oranla oldukça sağlıklı bir yağ asididir ve metabolizmayı hızlandırır. Böylece kilo verimi hızlanır.

2. Makyajınızı kolay bir şekilde temizleyin.hcy2Bildiğiniz ve denediğiniz en etkili makyaj temizleyicileri kadar etkilidir. Hatta en dayanıklı su geçirmez maskaranın bile Hindistan cevizi yağı karşısında hiçbir şansı yok. Bir parça pamuğa bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağını dökün, cildinize uygulayın ve 10 -15 dakika bekletin. Makyajın eriyip gittiğini göreceksiniz.

3. Organik deodorant aynı zamanda vücut kremi.hcy10Hindistan cevizi yağı için doğal bir deodorant diyebilir. Bu yağın içerisinde bulunan laurik asitler, kötü kokuların oluşumuna engel oluyor.

4.Ağız kokusuna neden olan bakterileri yok etmeye yardımcı hcy4Hindistan cevizi yağı antifungal ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağını bir bardak su ile seyreltin ve gargara yapın. Ağzınızın çok ferah koktuğunu hissedeceksiniz. Aynı zamanda ağızdaki zararlı bakteriler yok etmeye yardımcı da olacaktır.

5.Mantar düşmanıhcy7
Hindistan cevizi yağı; anti-bakteriyel bir özelliğe sahiptir ve mantar oluşumunu da engeller. Bir parça karbonatla karıştıracağınız hindistancevizi yağıyla dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Bunu ayda 1 kez uygulayın ve gerekirse diş hekiminize de danışın.

6. Gözaltı torbalarınız ve ince çizgileriniz de Hindistan cevizi yağını kullanın.hcy6 Göz bakımı için fazladan para harcamanıza gerek yok! Her gece yatmadan 30 dakika önce, parmak uçlarınızla Hindistan cevizi yağını gözaltlarınıza masaj yaparak uygulayın. Gözaltı torbalarının ve ince çizgilerin onarılmasında Hindistan cevizi yağı etkili bir seçenektir.

7.Traş sırasında cilt bakım kremi olarak kullanın.hcy1.KAPAKEğer beden temizliği için jilet kullanıyorsanız, traş sonrası tahriş ve cilt kuruluğunu önlemek için Hindistan cevizi yağı kullanın. Traş köpüğü veya kullandığınız köpüğün içine de ekleyebilirsiniz, tek başına da kullanabilirsiniz.

8. Gebelik sırasında oluşacak çatlaklardan korkmayın.hcy8Özellikle hamile kadınların evde bir kavanoz Hindistan cevizi yağı bulundurmasında fayda var. Oluşacak çatlakların derecesinin azalmasında, görüntünün düzelmesinde Hindistan cevizi yağının katkısı olacaktır.

9. Hindistan cevizi yağı, Saça nem, parlaklık ve yumuşaklık kazandırıyor.hcy9Vücudu nemlendiren Hindistan cevizi yağı, saçlara da çok iyi geliyor. Saça nem, parlaklık ve yumuşaklık kazandıran Hindistan cevizi yağını saçınıza sürün ve 15 dakika bekletin. Ardından ılık suyla saçlarınızı durulayın.

10. Hindistan cevizi yağı ile Peeling yaparak pürüzsüz ve yumuşacık bir cilde sahip olabilirsiniz.hcyfHindistan cevizi yağı güzellik rutininize eklemeniz gereken doğal bir mucize. Peeling ( vücuttaki ölü derileri soyma işlemi) için de kullanabileceğiniz bu yağ ile pürüzsüz ve yumuşacık bir cilde sahip olabilirsiniz. Hindistan cevizi yağını ve tozşekeri karıştırın. Ardından vücudunuza sürün ve ılık suyla durulayın.

11. Hindistan ceviz yağı, anne sütünün artmasına da yardımda bulunuyor.hcy11 Emziren bir anneyseniz, anne sütünün bebeğin gelişiminde ne kadar önemli olduğunu da biliyorsunuzdur. Hindistan ceviz yağı, içeriğindeki sağlıklı yağlar sayesinde anne sütünün artmasına yardımda bulunuyor.

12. El ve ayak bakımında kullanabilirsiniz.hcy12Tırnaklarınız zayıfsa ve hemen kırılıyorsa, her gece yatmadan önce hindistan cevizi yağı ile masaj yapın. Hem tırnaklarınızın hem de tırnak çevresindeki derinin güçlendiğini fark edeceksiniz.