En dayanıklı canlılar akreplerdir. Bilim adamlarının bulduğu donmuş akrep…

Akreplerin herhangi bir uzvu koptuğunda yerine yenisi çıkabilir. Hayati tehlike hissettikleri zaman kendilerini sokarak öldürürler. Açlığa ve susuzluğa uzun süre dayanabilirler. En dayanıklı canlılardan olan akreplerin daha bilinmeyen bir çok ilginç özelliği vardır.
Akrepler hakkında ilginç bilgiler:

1. Erkek akrepler dikkat!hswammmating114rtÜreme için bir araya gelen dişi akrep ile erkek akrep çiftleşme bittikten sonra erkek akrep bölgeyi hemen terk etmezse dişi akrep tarafından yenir.

2. Ciltleri oldukça dayanıklıdır.kara-akrep1Akreplerin ciltleri çok dayanıklıdır ve radyasyona maruz kalmaları durumunda herhangi bir zarar görmezler.

3. Bilim adamları araştırmışlar…donAşırı soğuk ve sıcağa karşı kendilerini korurlar hatta yapılan bir araştırmada bilim adamlarının bulduğu donmuş akrep, buzları çözüldükten sonra tekrar yürümüştür.

4. Ne kadar susuz kalırlarsa o kadar kuvvetli oluyorlar.col_akrebiAkrepler ne kadar susuz kalırsa zehirleri o kadar kuvvetli olur.Mesela çölde yaşayan akrebin zehri çok kuvvetli ve ölümcüldür.

5. En ufak titreşimleri bile hissederler.colakrebiiiÇöl akreplerinin gözleri görmez fakat ayağının ucunda bulunan algılayıcıları sayesinde en ufak titreşimi bile hissedebilirler.

6. Saniyede yüzlerce tespit yaparlar.sensorrAkreplerin alıcıları çok titizlikle çalışır ve saniyede yüzlerce tespit yapabilir.

7. Anne akrebin içinde özel bir kese bulunur.anne akrepAkrep yavruları anne akrebin içinde özel bir kesede gelişir ve doğduktan sonra anne akrep bu keseyi yırtar. Bebek akrepler annesinin sırtında büyür. Hatta anne akrep avlanmaya giderken bile yavrularını sırtında taşır.

8. Türleri, kokuları ve boyutları değişiklik gösterir.akrep-turleriAkreplerin yaşadıkları bölgeye göre türleri, renkleri, boyutları değişiklik gösterir, çok korunaklı yapıları olsa da ömürleri birkaç yıl ile sınırlıdır.