Çekimler Sırasında Hayata Veda Eden 15 Ünlü İsim

Çekimler sırasında birçok ünlü isim hayata gözleriniz kapatmış. Paul Walker – Hızlı ve Öfkeli 7, Heath Ledger – Dr. Parnassus, Kara Şövalye Yükseliyor, Philip Seymour Hoffman – Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 2, Bruce Lee – Enter the Dragon, Brandon Lee – The Crow, Marilyn Monroe – Something’s Got to Give, Tyrone Power – Hz. Süleyman ve Saba Melikesi, Vic Morrow – Twilight Zone: The Movie, Oliver Reed – Gladyatör, Natalie Wood – Brainstorm, Martha Mansfield – The Warrens of Virginia,Cory Monteith – Glee, John Candy – Wagons East, Jean Harlow – Saratoga, River Phoenix – Dark Blood

Çekimler sırasında hayata veda eden ünlü isimler:

1- Paul Walker – Hızlı ve Öfkeli 7Paul Walker - Hızlı ve Öfkeli 7

Hızlı ve Öfkeli 7 çekimi sırasında hayata veda eden Paul Walker, ABD’li sinema oyuncusuydu. Eskiden modellikte yapmış olan aktör 2001 yapımı The Fast and the Furious filminde canlandırdığı polis memuru Brian O’Conner rolüyle üne kavuşmuştu.

Dünya, 30 Kasım 2013 tarihinde Paul Walker’ın ölümüyle şoka uğradı. Walker, trajik ve kimi sevenleri tarafından da oldukça şaibeli bulunan bir trafik kazası sonucu hayata veda etti.

2- Heath Ledger – Dr. Parnassus, Kara Şövalye YükseliyorHeath Ledger - Dr. Parnassus, Kara Şövalye Yükseliyor

Dr. Parnassus, Kara Şövalye Yükseliyor çekimi sırasında 27 yaşında hayata veda eden Heath Ledger, Kara Şövalye Yükseliyor filminin çekimleri sırasında, reçeteli ilaçların aşırı dozda kullanımından kaynaklı zehirlenme sonucu aramızdan ayrılmıştı.

Ledger aynı zamanda Terry Gilliam’ın talihsiz projesi olan Dr. Parnassus’u da tamamlayamamış, onun boşluğunu Johnny Depp, Jude Law ve Colin Farrell doldurmuştu.Heath Ledger’ın ikonik Joker rolüne hazırlanırken tuttuğu günlüğüne yazdığı bye, bye sözü dikkat çekiyor.

3- Philip Seymour Hoffman – Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 2
Philip Seymour Hoffman - Açlık Oyunları: Alaycı Kuş - Bölüm 2
Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 2 çekimi sırasında hayata veda eden, Philip Seymour Hoffman yüksek dozda uyuşturucu kullanımı sebebiyle 47 yaşında hayata gözlerini yuman Hoffman, Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 2 filminin çekimlerini sona erdirememişti.

4- Bruce Lee – Enter the Dragon
Bruce Lee - Enter the Dragon
Enter the Dragon çekimi sırasında hayata veda eden, Bruce Lee’nin Şaibeli ve üzerinde fazlaca komplo teorisinin döndüğü ölümü gerçekleştiğinde efsanevi dövüş sanatları ustası sadece 32 yaşındaydı! Sadece Enter the Dragon değil, Robert Clouse ile birlikte yarattıkları Game of Death filmi de Lee ile birlikte tamamlanamamıştır.

5- Brandon Lee – The CrowBrandon Lee - The Crow

The Crow çekimi sırasında hayata veda eden Brandon Lee’nin ölümü, boş olması gereken bir tabancanın patlaması sonucu vurularak sette gerçekleşti. Yaşamını yitiren Brandon Lee’nin ölümü; baba Lee’nin trajedisi ile birleştiğinde, her ikisini de sevenlerin kafalarında asla tam olarak aydınlanmayan soru işaretleri bırakmıştır.

6- Marilyn Monroe – Something’s Got to GiveMarilyn Monroe - Something's Got to Give

Something’s Got to Give çekimi sırasında hayata veda eden Marilyn Monroe, ABD’li sinema oyuncusu, şarkıcı ve model. 20. yüzyılın en ünlü sinema yıldızlarından, seks sembollerinden ve pop ikonlarından biriydi.

1962 yılında Los Angeles’taki evinin yatak odasında ölü olarak bulunan Monroe’nun hayata veda etmesi tüm dünyayı sarsmıştı. Monroe, Something’s Got to Give adlı kısa filmin çekimlerini tamamlayamasa da, film aktrisin yer aldığı görüntüler ile tamamlanmıştı.

7- Tyrone Power – Hz. Süleyman ve Saba Melikesi
Tyrone Power - Hz. Süleyman ve Saba Melikesi

Hz. Süleyman ve Saba Melikesi çekimleri devam ederken kalp krizi geçirerek 44 yaşında hayata veda etti. Power sahnelerin büyük bir kısmını çekmiş olsa da, rol daha sonra Yul Brynner’a gitti.

8- Vic Morrow – Twilight Zone: The MovieVic Morrow - Twilight Zone: The Movie

aktör Morrow en ilginç set talihsizliklerinden biri sonucunda 1982 yılında 53 yaşında hayata veda etmiştir. Twilight Zone filminin çekimleri sırasında, özel efekt patlamaları sebebiyle kontrolden çıkan bir helikopterin pervanelerine takılan oyuncunun hayatını yitirdiği bu korkunç olayda iki de çocuk oyuncu yaşamını yitirmişti.

9- Oliver Reed – GladyatörOliver Reed - Gladyatör

Oliver Reed, Gladyatör filminde köle taciri ve gladyatör eğitmeni olan Proximo karakterine hayat vermişti. Reed, kalp krizi sonucu hayata gözlerini yumadan önce filmde yer aldığı sahneleri tamamlamayı başarmıştı…

10- Natalie Wood – BrainstormNatalie Wood - Brainstorm

Brainstorm, filminin çekimleri devam ederken eşi Robert Wagner’ın yatından denize düştüp boğularak hayatını yitirdiği iddia edilmişti. Natalie Wood’un ölümünün ardındaki sır perdesi hiç bir zaman kalkmadı!

11- Martha Mansfield – The Warrens of VirginiaMartha Mansfield - The Warrens of Virginia

The Warrens of Virginia çekimleri devam ederken hayatını yitiren Mansfield, bir kaza sonucu alev alan kostümündeki alevlerin kısa sürede tüm vücudunu sarması yüzünden hastaneye kaldırılmış. Fakat yanıkların ağırlığı sebebiyle hayatını kaybetmişti.

12- Cory Monteith – GleeCory Monteith - Glee

Ünlü Amerikan dizisi Glee’nin sevilen oyuncusu Monteith, Vancouver’da 13 Temmuz günü otel odasında ölü olarak bulunmuştu. Monteith’in eroin ve şampanyayı karıştırdığı için öldüğü açıklanmıştı. Bu sırada film setinde çekimler devam ediyordu.

13- John Candy – Wagons EastJohn Candy - Wagons East

Aile komedilerinin aranan yüzü olan John Candy, Wagons East filminin çekimleri tamamlanmak üzereyken kalkp krizi sebebiyle hayatını kaybetmişti.

14- Jean Harlow – SaratogaJean Harlow - Saratoga

Özellikle “sarışınlığı” sebebiyle sık sık Marilyn Monroe’nun sık sık kıyaslandığı isim olan Harlow(26) son filmi Saratoga çekimleri sırasında böbrek yetmezliği sonucu hayata veda etmişti.

 

15- River Phoenix – Dark BloodRiver Phoenix - Dark Blood

Dark Blood filminin setinden çıktığı gece “hız topu” adı verilen kimyasal karışımı burnundan çektiği iddia edilen Phoenix, henüz 23 yaşında hayata veda etmiştir.