Alkol Oranı En Yüksek 10 İçki

Alkol oranı en yüksek 10 içki

Alkol oranı en yüksek 10 içki hangileri diye hiç merak etiniz mi? İlk sırada Yeşil peride denilen absent geliyor. Ne yazık ki abset ülkemizde satılmıyor. Alkol Oranı En Yüksek 10 içki olan diğer içkiler:

Alkol oranı en yüksek 10 içki:

1- ABSENTabsent

Satışı birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de yasak olan absent %75 alkol oranıyla en üst sırada bulunuyor. Rakıya benzer şekilde bir miktar absente bir miktar su ilave edilip içilir. Ana bileşenleri alkol, pelin ve yeşil anason.

2- CORUBA RUM (ROM)coruba-rum-rom

Listenin 2. sırasında ise Küba yapımı bir rom bulunuyor. %74 alkol oranıyla Coruba Rum (Rom) genellikle ada ülkelerinde üretilmesi ile bilinir.

3- CHARTREUSE ELİXİR VEGETAL LİKÖRchartreuse-elixir-vegetal-likor

Listenin 3. sırasında %68 alkol oranıyla bir Fransız üretimi Likör olan Chartreuse Elixir Vegetal bulunuyor.Yeşil ve sarı iki ayrı çeşidi bulunur. Özellikle yeşil olanı daha serttir.

 

4- ALTINBAŞ RAKIaltinbas-raki

Diğer rakılara göre %50 alkol oranıyla üstünlük kuran Altınbaş rakı listemizin 4. sırasında yer alıyor.

5- GILBEY’S GIN (CİN)gilbeys-gin-cin

Temelde kişniş, tahıllar, ardıç meyvesi, melek otu ve kökü, meyan kökü, rezene, tarçın gibi bitkilerin birlikte damıtılması sonucu oluşan renksiz, pürüzsüz, yoğun aromalı bir içki olan Gilbey’s gin(Cin) % 47,5 alkol oranı ile 5. sırada yer alıyor.

6- CALVADOS KONYAKcalvados-konyak

Fransa’nın Cognac kasabasındaki bağlarda bulunan üzümlerinden yapılan şarabın damıtılması ve fıçılarda yıllandırılarak elde edilen konyaklar arasında en yüksek alkol oranı %46 ile Calvados’a ait.

7- YENİ RAKIyeni-raki

Tadını 20 farklı üzümün karışımından alan Yeni Rakı %45 alkol oranıyla 7. sırada bulunuyor.

8- CHİVAS REGAL VİSKİchivas-regal-viski

Listenin 8. sırasında %40 alkol oranıyla bir viski markası olan Chivas Regal yer alıyor.

 

9- ABSOLUTE VODKAabsolute-vodka

Ham maddesi çavdar, buğday ve benzeri tahıl olan ve %40 alkol oranına sahip Absolute vodka 9. sırada bulunuyor

10- OLMECA TEKİLAolmeca-tekila

Son sırada %38 alkol oranıyla Olmeca Tekila yer alıyor. Alkollü bir Meksika içkisi olan Tekila adını Jalisco eyaletine bağlı bir kasaba olan Tequila’dan alır.