Adriana Lima kimdir? Lakabı ‘LimaBean’ olan Lima hakkında herşey!

Adriana Lima (Adriana Francesca Lima), 12 Haziran 1981’de Brezilya’da Salvador, Bahia’da düşük gelirli ve dindar bir ailenin kızı olarak dünyaya gelmiştir. 13 yaşında, yerel bir mağazada alışveriş yaparken keşfedilen Amerikan yerlisi, Afrika, Brezilya ve İsviçre kökenli Lima, 15 yaşındayken Ford Supermodel of Brazil Model Search yarışmasında 1. seçildi.

1- 178 cm boyundaki Lima, Christian Lacroix, Valentino gibi ünlü markaların defilelerine çıktı.178 cm boyundaki Lima, Christian Lacroix, Valentino gibi ünlü markaların defilelerine çıktı.

1996’da yapılan Ford Supermodel of the World Contest’de ise 2. oldu.Kısa bir süre sonra Ford Modellik Ajansı sayesinde New York’a taşınan Lima, Elite Model Management ile anlaştı. 1997-1998 yılları arasında daha kariyerinin başlarındayken Vogue ve Marie Claire gibi dergiler için moda çekimleri gerçekleştiren 178 cm boyundaki Lima, Christian Lacroix, Valentino gibi ünlü markaların defilelerine çıktı.

2- Lima’nın asıl büyük çıkışı Vassarette billboard reklamıyla gerçekleşti.Lima'nın asıl büyük çıkışı Vassarette billboard reklamıyla gerçekleşti.

Lima’nın asıl büyük çıkışı Dominik’li sevgilisi Alberto ile birlikte çalıştıkları ve Times Square’deki reklam tablosuna asılan Vassarette billboard reklamıyla gerçekleşti. 2000’de Guess?’in Costanoa Kampanyasında Claudia Schiffer, Laetitia Casta ve Eva Herzigova gibi çok ünlü süper modellerle birlikte yer aldı ve ardından Maybelline, Bebe, Mossimo ve BCBG’nin reklam yıldızı oldu. Harper’s Bazaar, Elle gibi önemli dergilere kapak olmaya başlayan Lima, 1998’de Victoria’s Secret defilesinde yer alarak iyice tanınır hale gelmeyi başardı. Heidi Klum ve Gisele Bündchen’le birlikte melek kanatları taktırarak sergiledikleri iç çamaşırı defilesinin ardından, 2003’deki Victoria’s Secret defilesinin de açılış mankeni oldu.

3- 2001’de Adriana Lima 8:47 dakkalık BMW kısa filminde oynadı.2001'de Adriana Lima 8:47 dakkalık BMW kısa filminde

2001’de Adriana Lima 8:47 dakkalık BMW kısa filminde Mickey Rourke, Clive Owen ve Forest Whitaker’la birlikte oynadı. Ünlü bir adamın (Rourke) karısını (Lima) kıskanarak onu takip ettirmek için bir dedektif (Owen) tutmasıyla başlayan filmi Wong Kar-wai yönetti. 2005’de sınırlı sayıda üretilen Pirelli takviminde yer alan Lima, aynı yıl AskMen.com‘un ‘Top 99 Women’ listesinde 1. sırada yer alırken, 2006’da 4. oldu. Yine 2006’da Forbes.com’un ‘En Çok Kazanan Ünlüler’ (Highest Paid Celebrities) listesinde 97. sırada ve En Güçlü 100 İnsan (100 Most Powerful People) listesinde 99. sırada yer aldı.Geçmişte birçok ünlüyle birliktelikler yaşayan Lima, bir dönem Lenny Krawitz’le nişanlı kaldı fakat bu ilişki, 2003’de sona erdi.

4- Yakın arkadaşları tarafında ‘Leah’ diye çağrılıyormuş, lakabıysa ‘LimaBean’…Yakın arkadaşları tarafında 'Leah' diye çağrılıyormuş, lakabıysa 'LimaBean'...

Yakın arkadaşları tarafında ‘Leah’ diye çağrılan, lakabıysa ‘LimaBean’ olan, kitap okumayı çok seven ve favori yazarı Gabriel Garcia Marquez olan Lima, oyunculuk ve fotoğrafçılıkta kendini geliştirmek istiyor. Lima doğduğu yer Salvador, Bahia’daki ‘Caminhos da Luz’ (Ways of Light) öksüzler yurdunda yaşayan yoksul çocukların bakımlarına ve binanın tamir masraflarına yardım ediyor.

5- Lima İstanbul’a gelip Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Var Mısın Yok Musun adlı programa katıldı.Lima İstanbul'a gelip Acun Ilıcalı'nın hazırlayıp sunduğu Var Mısın Yok Musun adlı programa katıldı.

Portekizce, İspanyolca ve İngilizce konuşabiliyor. 2009 yılında İstanbul’a gelip Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Var Mısın Yok Musun adlı programa katıldı. Adriana Lima, 14 Şubat 2009’da NBA’de oynayan Sırp basketbolcu Marko Jarić ile ABD’de Wyoming’de sadece aile ve yakın çevrelerinin katıldığı bir törenle evlendi. 15 Kasım 2009’da kızı Valentina Lima Jarić ve 12 Eylül 2012’de İkinci kızı Sienna Lima Jarić doğdu.

6- Adriana Lima ve Acun Ilıcalı hakkındaki söylentiler sosyal medyayı bir süre meşgul etti.Adriana Lima ve Acun Ilıcalı hakkındaki söylentiler sosyal medyayı bir süre meşgul etti.

5 yıllık evliliklerini bitirme kararı aldıklarını belirten çift, kızları Valentina (4) ve Sienna (2) için ebeveynler olarak sorumluluklarını devam ettireceklerinin altını çizdiler.

7- Metin Hara ile Adriana Lima aşkı 2017 Temmuz ayına damgasını vurdu.

Metin Hara ile Adriana Lima aşkı

Temmuz 2017 de Adriana Lima, kişisel gelişim kitaplarıyla tanınan yazar Metin Hara ile Bodrum’a gelmiş, ikili Milas-Bodrum Havalimanı’ndan el ele çıkmış. Adriana Lima ile Metin Hara ile 10.07.2017 de tatil için geldiği Bodrum’da geceyi, Dereköy Mahallesi’ndeki ‘No 81 Değirmen’ adlı özel villada geçirdi.

Adriana Lima ve Türk sevgilisi Metin Hara

Güne erken başlayan ünlü model Lima ve erkek arkadaşı Hara, villanın ön terasında kahvaltı yaptı. Kahvaltıda ünlü model, sık sık selfie yaptığı erkek arkadaşı tarafından öpücüğe boğuldu. Adriana Lima’nın, gününü kaldığı villada geçireceği, 12. 07.2017  tarihinde Gökova Körfezi ve Yunan adalarını kapsayan mavi tura çıkacağı öğrenildi.